Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 18 marca 2026 17:38
Ważne!
Reklama

Przetarg na Albatrosa rozstrzygnięty. W planach przedsiębiorcy restauracja i apartamentowiec

Przetarg na Albatrosa rozstrzygnięty. W planach przedsiębiorcy restauracja i apartamentowiec
Agencja Rozwoju Nysy sprzedała ośrodek Albatros nad Jeziorem Nyskim za 1 855 000,00 zł. Dziś rozstrzygnięto przetarg. Tym razem nie było zaciętej licytacji, bo zgłosił się jeden oferent. Przedsiębiorca chce uruchomić restaurację i apartamentowiec nad jeziorem.
- Dzisiaj mieliśmy kolejny przetarg na Albatrosa, ponieważ jak dobrze wiemy, poprzedni oferent się wycofał. Nabywca poprosił, by nie ujawniać jego danych do momentu podpisania aktu notarialnego. - mówi Bogdan Wyczałkowski, Prezes Agencji Rozwoju Nysy. 

Przypomnijmy - w poprzednim przetargu, który odbył się w listopadzie zeszłego roku ośrodek wylicytowano za 2 730 000,00 zł. Nabywca jednak nie zdecydował się ostatecznie przystąpić do umowy sprzedaży.
- Wierzę, że tym razem wszystko już się uda i zagospodarujemy ten teren. - dodaje Wyczałkowski  - Rozmawialiśmy na temat pomysłów inwestora na ośrodek. Są bardzo ambitne. W planach jest m.in. przygotowanie restauracji i apartamentowca pod wynajem.

To kolejna inwestycja, która może sprawić, że Jezioro Nyskie wreszcie zacznie przyciągać turystów na miarę jego wielkiego potencjału. Przypomnijmy, że ambitne plany ma także spółka AKWA. Nad jeziorem ma powstać 40 całorocznych domków wypoczynkowych.

Zobacz także - Aktualności - Agencja Rozwoju Nysy (arn.nysa.pl)

Foto: ARN

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: meskalinaTreść komentarza: Przez jakiś czas to się uspokoiło, ale jak widać nie na długo 🤦‍♀️Data dodania komentarza: 16.03.2026, 18:05Źródło komentarza: 11 pożarów w jeden dzień. Pilny apel nyskich strażaków do mieszkańcówAutor komentarza: erniTreść komentarza: A co z tym ulizanym lamusem z hali nysa?Data dodania komentarza: 3.03.2026, 14:24Źródło komentarza: Artur Kamiński będzie doradzał Prezydentowi RPAutor komentarza: kierowczyniTreść komentarza: Nareszcie...serce sie kraje jak widzi sie malolatow jak zasuwaja na swoich hulajnogach,rowerach po glownych drogach bez kaskow na glowie. Gdzie rodzice?Data dodania komentarza: 28.02.2026, 07:52Źródło komentarza: Już niebawem nowe zasady dla hulajnóg i rowerówAutor komentarza: jjTreść komentarza: Znam tego nauczyciela osobiście i do moich ulubionych nie należy. Niemniej jednak, zanim si e opublikuje taki artykuł tak małym mieście jak Nysa, trzeba się zastanowić, czy warto komuś niszczyć życie. Plus należy sobie zadać pytanie, czy ja sam jestem bez grzechu. W obliczu skandali towarzyskich wstrząsających miastem, na razie w kuluarach, ten artykuł to szafowanie czyimś imieniem i tyle.Data dodania komentarza: 18.02.2026, 20:01Źródło komentarza: Nauczyciel z Nysy z zarzutem przestępstwa na tle seksualnym wobec 17-letniej uczennicyAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Znowu straszenie poborem...Data dodania komentarza: 19.01.2026, 17:53Źródło komentarza: Obowiązkowy pobór do wojska. Wiemy kiedy i kogo wezwie armiaAutor komentarza: ToooomekTreść komentarza: W końcu będzie rondo. Tam na STOP to się mało który zatrzymywał.Data dodania komentarza: 16.01.2026, 17:32Źródło komentarza: Rondo na skrzyżowaniu Orzeszkowej i Długosza jednym z elementów większej inwestycji Powiatu Nyskiego
Reklama
Reklama