Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 marca 2026 16:07
Ważne!
Reklama

Prezesie, oddaj działkę! Pamiętacie tę sprawę?

Prezesie, oddaj działkę! Pamiętacie tę sprawę?
Jest finał sprawy, która ciągnie się już od dekady. Mowa o działce budowlanej, którą spółdzielnia mieszkaniowa KEN zwróciła Gminie Nysa. Sprawę załatwił nowy prezes spółdzielni, poprzedni przez lata nic nie zrobił.

Sporna działka wraca we władanie Gminy Nysa


Przypomnijmy. W latach 90-tych miasto oddało działkę w użytkowanie wieczyste spółdzielni mieszkaniowej, która chciała realizować budownictwo wielorodzinne. Przez ponad 20 lat budowa nie została rozpoczęta, co naruszyło zapisy aktu notarialnego. Gmina od kilku lat prowadziła bezowocne rozmowy o zwrot atrakcyjnej działki w pobliżu Hali Nysa.
O sprawie ponownie stało się głośno w lutym 2020 roku, kiedy to podczas sesji Rady Miejskiej dyskutowano na temat zabudowy stadionu Stali przy ul. Racławickiej. Radni dopytywali o wolne działki budowlane w mieście, które miały być alternatywą pod budowę nowych mieszkań. Wówczas Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz powiedział słynne już "prezesie, na Boga, oddajcie działkę". Była to odpowiedź na słowne ataki jednego z radnych, który zapomniał, że sam zadeklarował tanie budownictwo.

 



Kordian Kolbiarz podczas sesji Rady Miejskiej w Nysie z 2020 r.

 

Sprawa trafiła do sądu, ale w międzyczasie zmienił się prezes spółdzielni. Feliksa Kamienika z Platformy Obywatelskiej zastąpił Mariusz Stadnik. Nowy prezes przystał na kompromis. Kilka dni temu działka prawnie wróciła do zasobu Gminy Nysa. Akt notarialny w imieniu gminy podpisał Wiceburmistrz Marek Rymarz.

Jaki będzie dalszy los działki zdecydują radni miejscy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: meskalinaTreść komentarza: Przez jakiś czas to się uspokoiło, ale jak widać nie na długo 🤦‍♀️Data dodania komentarza: 16.03.2026, 18:05Źródło komentarza: 11 pożarów w jeden dzień. Pilny apel nyskich strażaków do mieszkańcówAutor komentarza: erniTreść komentarza: A co z tym ulizanym lamusem z hali nysa?Data dodania komentarza: 3.03.2026, 14:24Źródło komentarza: Artur Kamiński będzie doradzał Prezydentowi RPAutor komentarza: kierowczyniTreść komentarza: Nareszcie...serce sie kraje jak widzi sie malolatow jak zasuwaja na swoich hulajnogach,rowerach po glownych drogach bez kaskow na glowie. Gdzie rodzice?Data dodania komentarza: 28.02.2026, 07:52Źródło komentarza: Już niebawem nowe zasady dla hulajnóg i rowerówAutor komentarza: jjTreść komentarza: Znam tego nauczyciela osobiście i do moich ulubionych nie należy. Niemniej jednak, zanim si e opublikuje taki artykuł tak małym mieście jak Nysa, trzeba się zastanowić, czy warto komuś niszczyć życie. Plus należy sobie zadać pytanie, czy ja sam jestem bez grzechu. W obliczu skandali towarzyskich wstrząsających miastem, na razie w kuluarach, ten artykuł to szafowanie czyimś imieniem i tyle.Data dodania komentarza: 18.02.2026, 20:01Źródło komentarza: Nauczyciel z Nysy z zarzutem przestępstwa na tle seksualnym wobec 17-letniej uczennicyAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Znowu straszenie poborem...Data dodania komentarza: 19.01.2026, 17:53Źródło komentarza: Obowiązkowy pobór do wojska. Wiemy kiedy i kogo wezwie armiaAutor komentarza: ToooomekTreść komentarza: W końcu będzie rondo. Tam na STOP to się mało który zatrzymywał.Data dodania komentarza: 16.01.2026, 17:32Źródło komentarza: Rondo na skrzyżowaniu Orzeszkowej i Długosza jednym z elementów większej inwestycji Powiatu Nyskiego
Reklama
Reklama