Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 21 sierpnia 2025 19:30
Ważne!
Reklama

Kultowa lokomotywa w Nysie!

Kultowa lokomotywa w Nysie!
28 sierpnia w Nysie odbędzie się Parada Lokomotyw. Z całą pewnością gwiazdą wydarzenia będzie kultowa polska lokomotywa spalinowa SU45-079.
- Lokomotywa ta została zakupiona i odrestaurowana przez firmę ALS s.c. z Starego Sącza i użyczona Klubowi Sympatyków Kolei we Wrocławiu. Dzięki współpracy z tymi podmiotami możliwe jest uruchomienie pociągów specjalnych, m.in. pociągów KASZTAN i PRYSZNIC w dniu parady. Lokomotywa wygląda, brzmi i porusza się jak dawniej... ech, musicie to sami zobaczyć!  -informuje Turystyka Kolejowa TurKol.pl.

- Oprócz prezentacji statycznej i dynamicznej historycznego taboru kolejowego zaplanowaliśmy uruchomienie kilku pociągów turystycznych. Pociągi wyruszą z Nysy do Goświnowic i z powrotem, do Głuchołazów i z powrotem, do Chróściny Nyskiej i z powrotem oraz Otmuchowa i z powrotem.

Szczegóły i rezerwacja biletów na pociągi specjalne - kliknij link

Foto: Turystyka Kolejowa TurKol.pl/Facebook

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PolakTreść komentarza: Tak tak. Zawsze mają rezerwy.Data dodania komentarza: 7.07.2025, 19:01Źródło komentarza: Groźny niż genueński nadciąga nad Polskę. Szykuje się gwałtowne załamanie pogodyAutor komentarza: Stefek K.Treść komentarza: To dlatego koło basenu nie są respektowane znaki drogowe, kierowcy parkują sobie jak im się podoba a przejechać nie można (policja chyba się boi basenowiczów jak Księży) i wieczorami wyścigi po mieście szczególnie ul. Ujejskiego oraz Rynek i drift na rondach, parkingach. Ale Oni wolą złapać kogoś na hulajnodze bądź za kradzież bułki. Niestety taka jest postawa Policji czyli dzisiejszej instytucji do zarabiania pieniędzy, a potem zdziwieni że chętnych do Nich do pracy nie ma.Data dodania komentarza: 5.07.2025, 11:15Źródło komentarza: Święto Policji w Nysie – zmiany w organizacji ruchu i planowane atrakcjeAutor komentarza: MacTreść komentarza: Pan Palimąka to niech drogi po naprawia bo za IŁawą w stronę Łączek to dziura na dziurze.Data dodania komentarza: 17.06.2025, 20:54Źródło komentarza: Nowy skwer i pomnik jedności powstanie przy ul. RodziewiczównyAutor komentarza: Mieszkanie powiatuTreść komentarza: A kiedy nowa karetka dla Głuchołaz?Data dodania komentarza: 13.06.2025, 18:43Źródło komentarza: Nowa karetka dla Zespołów Ratownictwa Medycznego w KorfantowieAutor komentarza: ZłaTreść komentarza: Ta 8 lat 😂 Polskie sądy 🤦 1,5roku w zawieszeniu na trzy lata .Data dodania komentarza: 11.06.2025, 16:37Źródło komentarza: Tragiczny wypadek na Alei Wojska Polskiego. Nie żyje mężczyznaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: xD ten to się nadaje do agitek pro-trzaskowskich jedynieData dodania komentarza: 3.06.2025, 17:20Źródło komentarza: Daniel Palimąka odznaczony za zasługi dla samorządu terytorialnego
Reklama
Reklama