Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 19:41
Ważne!
Reklama

Wicestarosta o koronawirusie w Powicie Nyskim

Wicestarosta o koronawirusie w Powicie Nyskim
Już ponad dwa tygodnie mieszkańcy regionu starają się nie wychodzić z domów. Codziennie tworzone są nowe raporty o zakażonych osobach. O stan epidemii w Powiecie Nyskim pytamy wicestarostę Damiana Nowakowskiego. 
 
Nysa Hot: Skąd są dokładnie osoby zakażone z Powiatu Nyskiego?
 
Damian Nowakowski: My takich informacji nie nie mamy i też nie chcemy mieć, ponieważ dostajemy dane statystyczne, które weryfikujemy. To są dane potwierdzone z Sanepidu i innych służb. Dlatego to co jest na naszej stronie ,,Koronawirus - Informacje w Powiecie Nyskim i Gminie Nysa'' to jest najbardziej wiarygodne źródło. Kilka dni temu mieliśmy taki przypadek, że podaliśmy stan na 14.30 - 3, a później podano, że jest 5. 
 
NH: Czy któraś z tych osób leczy się w nyskim szpitalu?
 
DN: Oddział zakaźny nyskiego szpitala funkcjonuje tak, że tam zgłaszają się osoby, u których występują objawy, które mogłyby świadczyć, że mogą być nosicielami koronawirusa. Takie osoby są badane lub ewentualnie zostają na oddziele zakaźnym. Oczywiście pobierane są testy do badania i czekają na wynik. Na szczęście, w większości przypadków jest tak, że te wyniki wychodzą negatywne. Te osoby są wtedy wypisywane ze szpitala. Z tego co mi wiadomo, jeśli komuś wyjdzie test pozytywny, to taka osoba jest transportowana do szpitala, który jest już w całości szpitalem zakaźnym.  
 
NH: 500 tysięcy złotych z funduszy przeznaczony na Stal Nysa, 150 tysięcy z Polonii Nysa oraz 85 tysięcy z wydarzeń kulturalnych, które się nie odbędą - takie cięcia kosztów mają spowodować zwiększenie środków dla lokalnych szpitali. Będą koleje zmiany w budżecie, by zasilić służbę zdrowia w Powiecie Nyskim? 
 
DN: Tutaj musimy poczekać, ponieważ sytuacja rozwija się dynamicznie. Myślę, że te środki w zupełności powinny na jakiś czas wystarczyć. Nikt nie wie na tę chwilę, kiedy ta pandemia wyhamuje i będzie miała tendencję spadkową, więc musimy się uzbroić w cierpliwość. Działania Zarządu są takie, że do końca kwietnia zostały wstrzymane wszystkie nowe planowane inwestycje. Do końca kwietnia nie rozpisujemy przetargów, nie rozmawiamy o tym, czekamy jak będzie się sytuacja rozwijać. 

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JD Treść komentarza: Niestety czar prysł! C-Bool od jakiegoś czasu gra tego samego seta i jak dla mnie przynudza już. Z całym szacunkiem ale powinien stworzyć w końcu cos zupełnie nowego, pozdrawiam Data dodania komentarza: 23.06.2026, 16:04 Źródło komentarza: Znamy muzyczne gwiazdy Festiwalu Ognia i Wody. W sprzedaży są już bilety Autor komentarza: Witek Treść komentarza: Pływający na skuterach najwyraźniej mylą jezioro z torem wyścigowym, a przepisy z sugestiami. Czekamy na moment, w którym policja wodna w końcu przypomni im, że nie są bezkarni. Nadto to, co wyprawiają skuterzyści na terenie Natura 2000, to czyste barbarzyństwo. Prawo jasno chroni ten obszar, a tymczasem mamy do czynienia z totalną samowolką i niszczeniem przyrody na oczach wszystkich. Gdzie są służby odpowiedzialne za ochronę środowiska?! Data dodania komentarza: 10.05.2026, 19:33 Źródło komentarza: Groźny wypadek na Jeziorze Nyskim. Skuter wodny uderzył w rower wodny Autor komentarza: SiwyONY Treść komentarza: Tak, stabilna praca szczególnie jak Cię będą sądzić za postrzelenie lub zabójstwo nielegalnie przekraczającego granicę imigranta. Przywołując słowa przysięgi "przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego" To stabilność będzie w pierdlu, bo będzie witk i opierunek, a HONORU to za grosz Politycy nie mają do munduru. Data dodania komentarza: 19.04.2026, 13:44 Źródło komentarza: Wojskowe targi pracy w Nysie. Tysiące odwiedzających i nowoczesny sprzęt Autor komentarza: Ilona Treść komentarza: U mnie to się sprawdziło głównie przy takich codziennych zakupach, kiedy nie chce mi się za bardzo analizować wszystkiego. Wpisuję hasło, dostaję kilka propozycji i po prostu wybieram. Może przy bardzo konkretnych, specjalistycznych rzeczach nadal będę szukać po swojemu, ale do większości rzeczy to rozwiązanie jest naprawdę wygodne. Data dodania komentarza: 30.03.2026, 14:49 Źródło komentarza: Von Halsky. AI od InPost zmieni zakupy online Autor komentarza: meskalina Treść komentarza: Przez jakiś czas to się uspokoiło, ale jak widać nie na długo 🤦‍♀️ Data dodania komentarza: 16.03.2026, 18:05 Źródło komentarza: 11 pożarów w jeden dzień. Pilny apel nyskich strażaków do mieszkańców Autor komentarza: erni Treść komentarza: A co z tym ulizanym lamusem z hali nysa? Data dodania komentarza: 3.03.2026, 14:24 Źródło komentarza: Artur Kamiński będzie doradzał Prezydentowi RP
Reklama
Reklama
Reklama