Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 sierpnia 2026 04:33
Ważne!
Reklama

Kamila Urzędowska jako Izabela Łęcka! Nysanka w jednej z najważniejszych ról polskiej literatury

Kamila Urzędowska, pochodząca z Nysy aktorka, została obsadzona w roli Izabeli Łęckiej w nowej ekranizacji „Lalki” Bolesława Prusa.
Kamila Urzędowska jako Izabela Łęcka! Nysanka w jednej z najważniejszych ról polskiej literatury

To ogromne wyróżnienie dla młodej artystki, która w ostatnich latach zrobiła błyskawiczną karierę, a teraz staje się twarzą jednej z najbardziej wyrazistych postaci polskiego kanonu literackiego.

Produkcja zapowiada się imponująco – w roli Stanisława Wokulskiego zobaczymy Marcina Dorocińskiego, a za całość odpowiada Radosław Drabik, który już na etapie koncepcji widział Kamilę jako idealną kandydatkę do tej roli. Nieprzypadkowo – Urzędowska zdobyła uznanie w „Chłopach”, gdzie wcieliła się w Jagnę. Za tę rolę była nominowana do Orłów i nagrodzona Kryształową Gwiazdą „Elle” podczas festiwalu w Gdyni.

Dla mieszkańców Nysy to z pewnością powód do dumy. Kamila jest żywym dowodem na to, że talent z małego miasta może podbić ogólnopolski, a nawet międzynarodowy świat filmu. Jej obecność w tak prestiżowej produkcji nie tylko promuje lokalne korzenie, ale też inspiruje młodych ludzi z regionu, by sięgać po marzenia.

Nowa „Lalka” ma być nie tylko wierna duchowi powieści Prusa, ale też ukazać ją w świeżym, współczesnym świetle. Izabela Łęcka w interpretacji Kamili Urzędowskiej może być zupełnie inną postacią niż ta, do której przywykliśmy – bardziej zniuansowaną, ludzką i wielowymiarową.

To będzie jedna z najważniejszych premier nadchodzącego roku, a my z dumą będziemy śledzić każdy krok nysianki na drodze do kolejnych sukcesów.

Więcej o autorze / autorach:
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Egon Treść komentarza: Jakie rondo Bartosza kurka kto o tym zdecydował debilizm masakra Data dodania komentarza: 13.08.2026, 05:15 Źródło komentarza: Rondo Bartosza Kurka będzie gotowe za kilka tygodni Autor komentarza: A Treść komentarza: A może zamiast narzekać że jest za dużo samochodów po prostu ograniczyć dojazdy do Centrum. Przyzwyczajamy się że wszędzie samochodem, a nie dość że miejsc parkingowych jest mało to niektórzy kierowcy na siłę chcą jak najbliżej sklepu, czy innej działalności. Wystarczy spacer przez Centrum aby zobaczyć że większość miejsc zajmują sprzedawcy z okolicznych sklepów i dojeżdżający do pracy (1 osoba - 1 samochód). Dlatego nie ma miejsca na parkingach dla tych co muszą dowieźć np osobę starszą czy chorą do lekarza. Data dodania komentarza: 6.08.2026, 07:39 Źródło komentarza: Zapłaciłeś za parking, a i tak dostałeś karę? Wyrok NSA daje kierowcom nową broń Autor komentarza: ramzes Treść komentarza: wypadałoby na następne sesji rady miasta podnieśc pod dyskusję że jest coraz miejsc do parkowania a coraz więcej samochodów. Może juz czas najwyższy zastanowić się nad parkingami a może i piętrowym miejsce na pewno by się znalało a nie stanie za rogiem ciecia parkingowego i szukanie lisa jak było w moim przypadku gdzie 10 min po czasie już mi drukował bilecik karny, lekarz też się spóźnia na wizyte i kolejki się przeciągają. Dobrze mi ten mamdatowy anulowali w ich siedzibie lecz warto czasami być człowiekiem Data dodania komentarza: 30.07.2026, 18:55 Źródło komentarza: Zapłaciłeś za parking, a i tak dostałeś karę? Wyrok NSA daje kierowcom nową broń Autor komentarza: Sandacz Treść komentarza: Rudy pewnie zły, że pogoda kiepska. Mniej kasy za parkingi? Data dodania komentarza: 4.07.2026, 09:30 Źródło komentarza: Rusza największa impreza florystyczna w południowej Polsce! Lato Kwiatów już od piątku w Otmuchowie! Autor komentarza: JD Treść komentarza: Niestety czar prysł! C-Bool od jakiegoś czasu gra tego samego seta i jak dla mnie przynudza już. Z całym szacunkiem ale powinien stworzyć w końcu cos zupełnie nowego, pozdrawiam Data dodania komentarza: 23.06.2026, 16:04 Źródło komentarza: Znamy muzyczne gwiazdy Festiwalu Ognia i Wody. W sprzedaży są już bilety Autor komentarza: Witek Treść komentarza: Pływający na skuterach najwyraźniej mylą jezioro z torem wyścigowym, a przepisy z sugestiami. Czekamy na moment, w którym policja wodna w końcu przypomni im, że nie są bezkarni. Nadto to, co wyprawiają skuterzyści na terenie Natura 2000, to czyste barbarzyństwo. Prawo jasno chroni ten obszar, a tymczasem mamy do czynienia z totalną samowolką i niszczeniem przyrody na oczach wszystkich. Gdzie są służby odpowiedzialne za ochronę środowiska?! Data dodania komentarza: 10.05.2026, 19:33 Źródło komentarza: Groźny wypadek na Jeziorze Nyskim. Skuter wodny uderzył w rower wodny
Reklama
Reklama
Reklama