Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 31 lipca 2025 23:29
Ważne!
Reklama

Piłkarska Polska rusza do gry – przed nami finał wojewódzki

Od 5 do 23 maja w całym kraju rozgrywane są finały wojewódzkie XXV edycji Pucharu Tymbarku – największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Przed nami emocjonujący czas, w którym na boiska wybiegną piłkarki i piłkarze w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12. Stawką będzie udział w Finale Ogólnopolskim i szansa zagrania na Stadionie Śląskim w Chorzowie oraz spotkanie z reprezentacją Polski. Rozgrywki w Namysłowie odbędą się w dniach 22-23 maja.
Piłkarska Polska rusza do gry – przed nami finał wojewódzki

Opolskie ponownie poszukuje największych talentów!

Od 22 maja drużyny z województwa opolskiego będą walczyły o miano najlepszych zespołów w regionie. Pierwszego dnia rozgrywek w Kompleksie Sportowym przy ul. Braterskiej w Namysłowie zawalczą drużyny z kategorii U-8 dziewcząt i chłopców oraz U-10 dziewcząt, natomiast następnego dnia poznamy finalistów w kategorii U-10 chłopców oraz U-12 dziewcząt i chłopców.

W finale wojewódzkim XXIV edycji Pucharu Tymbarku w województwie opolskim wystąpiło 65 zespołów. Wśród kategorii chłopców największym zwycięzcą okazała się być Szkoła Podstawowa nr 2 w Kluczborku, której reprezentanci zwyciężyli w kategoriach U-10 i U-12. W kategorii U-8 wśród chłopców najlepsza była drużyna Szkoły Podstawowej w Kietrzu. W kategoriach dziewcząt zwyciężyły drużyny ze Szkoły Podstawowej w Brzegu (U-8), Grodkowie (U-10) oraz Kędzierzynie-Koźlu (U-12).

Cała Polska gra w Pucharze Tymbarku 

Ponad 13 tys. drużyn ze wszystkich 380 powiatów w Polsce zgłosiło się do udziału w XXV edycji Pucharu Tymbarku. Od marca uczennice i uczniowie w trzech kategoriach wiekowych rywalizowali na poziomie gminnym i powiatowym o awans do finałów wojewódzkich. – W tym roku co trzecia szkoła podstawowa w Polsce zgłosiła drużyny do udziału w jubileuszowej edycji Pucharu Tymbarku. Jesteśmy niezwykle dumni, że z roku na rok turniej zwiększa swoją skalę, docierając do coraz większej liczby dzieci – mówi wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego, Adam Kaźmierczak. – Przed nami bardzo istotny etap turnieju – rywalizacja na etapie wojewódzkim – mamy nadzieję, że dla wszystkich finalistów będzie to niezwykła przygoda, która zostanie w ich pamięci nie tylko ze względu na rywalizację sportową, a przede wszystkim świetną zabawę – dodaje.

– Marka Tymbark aktywnie zachęca dzieci do sportu i aktywnego spędzania czasu, będąc generalnym sponsorem Pucharu Tymbarku. Nie ma lepszej szkoły charakteru niż sport i nie ma lepszej szansy na początek sportowej pasji niż piłka nożna. Puchar Tymbarku dociera dziś do każdego powiatu. Jesteśmy dumni, że wspólnie z PZPN zbudowaliśmy projekt, który skutecznie aktywizuje szkoły podstawowe, promuje piłkę nożną wśród dziewczynek, daje szansę na odkrycie piłkarskiego talentu na miarę reprezentacji Polski i spełnia piłkarskie marzenia. Życzę wszystkim uczestnikom finałów wojewódzkich super zabawy i tego by turniej był dla nich początkiem sportowej przygody na całe życie – mówi Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex, do której należy marka Tymbark – sponsor generalny turnieju. 

Maj pod znakiem Pucharu Tymbarku – zobacz w akcji największe piłkarskie talenty w Polsce! 

Etap wojewódzki XXV edycji Pucharu Tymbarku zgromadzi na boiskach ponad 20 tys. dziewczynek i chłopców, czyli największe piłkarskie talenty do lat 8, 10 i 12 ze wszystkich województw. Zostanie zainagurowany w województwie świętokrzyskim, gdzie 5 maja na boiska w Kielcach wybiegną piłkarki i piłkarze w kategorii U-12 oraz dziewczęta w kategorii U-8. Ostatnie zmagania etapu wojewódzkiego zaplanowano 23 maja w województwach opolskim i warmińsko-mazurskim. Jak co roku, w kategorii U-8 rywalizacja zakończy się na poziomie wojewódzkim, natomiast najlepsze drużyny U-10 i U-12 zagrają w czerwcu w Finale Ogólnopolskim rozgrywanym w Chorzowie.

Wszystkie harmonogramy oraz wyniki będą publikowane w aplikacji PZPN – https://www.laczynaspilka.pl/turnieje/puchartymbarku 

Wielki Finał na Stadionie Śląskim przed meczem reprezentacji Polski 

Od czterech lat zwycięzców Pucharu Tymbarku poznajemy przed meczami reprezentacji Polski. W tym roku będzie to miało miejsce przed towarzyskim meczem Polska-Mołdawia rozgrywanym 6 czerwca na Stadionie Śląskim. 

Rozgrywki Pucharu Tymbarku to nie tylko radość z gry i sportowa pasja – to również trampolina do piłkarskiej kariery. Już od etapu finałów wojewódzkich zawodniczki i zawodnicy są uważnie obserwowani przez skautów PZPN i klubów piłkarskich. Ci, którzy się wyróżnią, mogą otrzymać powołanie na zgrupowania Akademii Młodych Orłów, a w dłuższej perspektywie – nawet do młodzieżowych reprezentacji Polski. To właśnie od Pucharu Tymbarku zaczynali m.in. Ewa Pajor, Paulina Dudek, Weronika Zawistowska, Piotr Zieliński, Jakub Kiwior, Sebastian Szymański czy Krzysztof Piątek. Podobną drogę przebyło już ponad 80 reprezentantek i reprezentantów Polski.

XXV edycja Pucharu Tymbarku jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, natomiast w Komitecie Honorowym znajdują się Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PolakTreść komentarza: Tak tak. Zawsze mają rezerwy.Data dodania komentarza: 7.07.2025, 19:01Źródło komentarza: Groźny niż genueński nadciąga nad Polskę. Szykuje się gwałtowne załamanie pogodyAutor komentarza: Stefek K.Treść komentarza: To dlatego koło basenu nie są respektowane znaki drogowe, kierowcy parkują sobie jak im się podoba a przejechać nie można (policja chyba się boi basenowiczów jak Księży) i wieczorami wyścigi po mieście szczególnie ul. Ujejskiego oraz Rynek i drift na rondach, parkingach. Ale Oni wolą złapać kogoś na hulajnodze bądź za kradzież bułki. Niestety taka jest postawa Policji czyli dzisiejszej instytucji do zarabiania pieniędzy, a potem zdziwieni że chętnych do Nich do pracy nie ma.Data dodania komentarza: 5.07.2025, 11:15Źródło komentarza: Święto Policji w Nysie – zmiany w organizacji ruchu i planowane atrakcjeAutor komentarza: MacTreść komentarza: Pan Palimąka to niech drogi po naprawia bo za IŁawą w stronę Łączek to dziura na dziurze.Data dodania komentarza: 17.06.2025, 20:54Źródło komentarza: Nowy skwer i pomnik jedności powstanie przy ul. RodziewiczównyAutor komentarza: Mieszkanie powiatuTreść komentarza: A kiedy nowa karetka dla Głuchołaz?Data dodania komentarza: 13.06.2025, 18:43Źródło komentarza: Nowa karetka dla Zespołów Ratownictwa Medycznego w KorfantowieAutor komentarza: ZłaTreść komentarza: Ta 8 lat 😂 Polskie sądy 🤦 1,5roku w zawieszeniu na trzy lata .Data dodania komentarza: 11.06.2025, 16:37Źródło komentarza: Tragiczny wypadek na Alei Wojska Polskiego. Nie żyje mężczyznaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: xD ten to się nadaje do agitek pro-trzaskowskich jedynieData dodania komentarza: 3.06.2025, 17:20Źródło komentarza: Daniel Palimąka odznaczony za zasługi dla samorządu terytorialnego
Reklama
Reklama