Zacięta walka, okrzyki radości po golach i smutek po porażkach – wszystkie te emocje pokazują, że Puchar Tymbarku to coś więcej niż turniej. Wśród chłopców najlepsze były drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kietrzu (U-12), Szkoły Podstawowej nr 3 w Ozimku oraz „Mistrzowie” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuchołazach.
– Puchar Tymbarku to dla dzieci, szczególnie z najmniejszych miejscowości i młodszych kategorii wiekowych, prawdziwe piłkarskie święto. Dzieci żyją tym turniejem, nierzadko przygotowując się do niego cały rok. Cieszy mnie rosnąca liczba szkół z małych miejscowości, które dołączają do turnieju. Jednym z takich przykładów jest Popielów – mała gmina wiejska, reprezentowana przez Publiczną Szkołę Podstawową, której uczniowie zwyciężyli aż w dwóch kategoriach wiekowych. Drużyna z tej szkoły to jeden z czterech reprezentantów województwa opolskiego na Finale Ogólnopolskim w Chorzowie. Mam nadzieję, że wszystkim naszym drużynom pójdzie jak najlepiej, a może uda się wypatrzyć przyszłych reprezentantów – mówi Piotr Popiołek, koordynator wojewódzki Pucharu Tymbarku w województwie opolskim.
Wśród dziewcząt najlepsze były drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej w Popielowie, której reprezentantki zwyciężyły w dwóch kategoriach wiekowych: U-8 i U:10, a w najstarszej grupie wiekowej triumfowała drużyna z Zespołu Placówek Oświatowych w Dziewkowicach.

Puchar Tymbarku zagra na Śląskim przed reprezentacją!
Jak co roku, rywalizacja w kategorii U-8 zakończyła się na poziomie wojewódzkim, natomiast na finalistów kategorii U-10 i U-12 czeka walka w Finale Ogólnopolskim XXV edycji Pucharu Tymbarku, który odbędzie się w dniach 4-6 czerwca w Chorzowie. Wielki Finał turnieju zostanie rozegrany 6 czerwca na Stadionie Śląskim – tuż przed meczem towarzyskim Polska-Mołdawia. Po ostatnich finałach wojewódzkich pod koniec maja poznamy składy grup, w jakich rywalizować będą drużyny podczas Finału Ogólnopolskiego. Transmisja z losowania odbędzie się 26 maja o godzinie 12 na profilu Piłka dla wszystkich w serwisie Facebook.
Sponsorem generalnym rozgrywek jest marka Tymbark. XXV edycja Pucharu Tymbarku jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, natomiast w Komitecie Honorowym znajdują się Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji.
Klasyfikacja zwycięzców Opolskiego Finału Wojewódzkiego
KATEGORIA U-12 CHŁOPCÓW | KATEGORIA U-12 DZIEWCZYNEK |
1. miejsce – PSP Kietrz | 1. miejsce – ZPO Dziewkowice |
2. miejsce – PSP 2 Kluczbork | 2. miejsce – Szóstka Brzeg (PSP 6 Brzeg) |
3. miejsce – SP 1 Niemodlin | 3. miejsce – PSP Popielów |
Najlepszy zawodnik: Marcel Grabas (PSP 2 Kluczbork) | Najlepsza zawodniczka: Anna Maciocha (ZPO Dziewkowice) |
Król strzelców: Bartosz Czyżewski (PSP Kietrz) | Królowa strzelczyń: Zuzanna Wawrzyniak (Białka) |
Najlepszy bramkarz: Mateusz Magdziarz (PSP Kietrz) | Najlepsza bramkarka: Klaudia Ludka (Szóstka Brzeg) |
KATEGORIA U-10 CHŁOPCÓW | KATEGORIA U-10 DZIEWCZYNEK |
1. miejsce – SP 3 Ozimek | 1. miejsce – PSP Popielów |
2. miejsce – PSP 2 Kluczbork | 2. miejsce – OKIR PSP 3 Grodków |
3. miejsce – PSP Gmina Kolonowskie (PSP Staniszcze Wielkie-Kolonowskie) | 3. miejsce – PSP 9 Kędzierzyn-Koźle |
Najlepszy zawodnik: Kacper Babiarz (PSP 2 Kluczbork) | Najlepsza zawodniczka: Hanna Połaciak (OKIR PSP 3 Grodków) |
Król strzelców: Szymon Ozimek (SP 3 Ozimek) | Królowa strzelczyń: Aurelia Wróblewska (PSP Popielów) |
Najlepszy bramkarz: Domink Świeży (PSP Gmina Kolonowskie) | Najlepsza bramkarka: Liliana Cielniaszek (PSP 9 K-Koźle) |
KATEGORIA U-8 CHŁOPCÓW | KATEGORIA U-8 DZIEWCZYNEK |
1. miejsce – Mistrzowie SP 2 (PSP 2 Głuchołazy) | 1. miejsce – PSP Popielów |
2. miejsce – PSP 9 K-Koźle | 2. miejsce – Braw(ł)o SP Branice |
3. miejsce – PSP 1 Krapkowice | 3. miejsce – PSP 9 Kędzierzyn-Koźle |
Najlepszy zawodnik: Adam Nowak (Mistrzowie SP 2) | Najlepsza zawodniczka: Amelia Wróblewska (PSP Popielów) |
Napisz komentarz
Komentarze