Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 27 marca 2026 00:49
Ważne!
Reklama

Trwają prace nad ekranizacją “Lalki”. W roli głównej aktorka z Nysy

W lipcu rozpoczęły się zdjęcia do długo wyczekiwanej ekranizacji „Lalki” Bolesława Prusa w reżyserii Macieja Kawalskiego, autora głośnych „Niebezpiecznych dżentelmenów”. Za zdjęcia odpowiada Piotr Sobociński - jeden z najwybitniejszych współczesnych operatorów filmowych w Polsce.
Trwają prace nad ekranizacją “Lalki”. W roli głównej aktorka z Nysy

Nowa adaptacja ma przenieść widzów w realia XIX-wiecznej Warszawy - tętniącego życiem miasta, w którym splatają się światy eleganckich salonów, ulicznego gwaru i społecznych kontrastów. Twórcy zapowiadają, że film będzie nowoczesną, wizualnie dopracowaną wersją klasyki, skupioną nie tylko na historycznej warstwie powieści, lecz przede wszystkim na emocjach i psychologii bohaterów.

Obsada pełna gwiazd

W roli Stanisława Wokulskiego, romantyka i przedsiębiorcy rozdartego między uczuciem a rozumem, wystąpi Marcin Dorociński. Jego partnerką na ekranie będzie Kamila Urzędowska - aktorka pochodząca z Nysy, która wcieli się w Izabelę Łęcką, jedną z najbardziej złożonych bohaterek w historii polskiej literatury.

Na ekranie pojawi się również plejada polskich aktorów m.in. Marek Kondrat, Krystyna Janda, Maja Ostaszewska, Borys Szyc, Maria Dębska, Andrzej Seweryn, Agata Kulesza i Cezary Żak. W produkcji weźmie udział także blisko cztery tysiące statystów, co ma zapewnić niezwykły realizm i z rozmachem oddać panoramę społecznego świata powieści.

Kamila Urzędowska jako Izabela Łęcka

Kamila Urzędowska urodziła się 7 stycznia 1994 roku w Nysie. Po maturze rozpoczęła studia aktorskie we Wrocławskiej PWST, które ukończyła w 2020 roku. Ogólnopolską rozpoznawalność przyniosła jej rola Jagny w filmie „Chłopi”, nagradzanym na międzynarodowych festiwalach i docenionym zarówno przez krytyków, jak i publiczność.

W 2024 roku Europejska Akademia Filmowa wyróżniła Urzędowską tytułem „European Shooting Star”, przyznawanym najciekawszym młodym talentom z 37 krajów członkowskich EFP.

Premiera w 2026 roku

Zdjęcia do filmu potrwają prawie pięć miesięcy i zakończą się w grudniu tego roku. Premiera „Lalki” planowana jest na 2026 rok. Produkcja ma szansę stać się jednym z najważniejszych wydarzeń filmowych nadchodzących lat - zarówno ze względu na temat, jak i artystyczny potencjał twórców.


 

Więcej o autorze / autorach:
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: meskalinaTreść komentarza: Przez jakiś czas to się uspokoiło, ale jak widać nie na długo 🤦‍♀️Data dodania komentarza: 16.03.2026, 18:05Źródło komentarza: 11 pożarów w jeden dzień. Pilny apel nyskich strażaków do mieszkańcówAutor komentarza: erniTreść komentarza: A co z tym ulizanym lamusem z hali nysa?Data dodania komentarza: 3.03.2026, 14:24Źródło komentarza: Artur Kamiński będzie doradzał Prezydentowi RPAutor komentarza: kierowczyniTreść komentarza: Nareszcie...serce sie kraje jak widzi sie malolatow jak zasuwaja na swoich hulajnogach,rowerach po glownych drogach bez kaskow na glowie. Gdzie rodzice?Data dodania komentarza: 28.02.2026, 07:52Źródło komentarza: Już niebawem nowe zasady dla hulajnóg i rowerówAutor komentarza: jjTreść komentarza: Znam tego nauczyciela osobiście i do moich ulubionych nie należy. Niemniej jednak, zanim si e opublikuje taki artykuł tak małym mieście jak Nysa, trzeba się zastanowić, czy warto komuś niszczyć życie. Plus należy sobie zadać pytanie, czy ja sam jestem bez grzechu. W obliczu skandali towarzyskich wstrząsających miastem, na razie w kuluarach, ten artykuł to szafowanie czyimś imieniem i tyle.Data dodania komentarza: 18.02.2026, 20:01Źródło komentarza: Nauczyciel z Nysy z zarzutem przestępstwa na tle seksualnym wobec 17-letniej uczennicyAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Znowu straszenie poborem...Data dodania komentarza: 19.01.2026, 17:53Źródło komentarza: Obowiązkowy pobór do wojska. Wiemy kiedy i kogo wezwie armiaAutor komentarza: ToooomekTreść komentarza: W końcu będzie rondo. Tam na STOP to się mało który zatrzymywał.Data dodania komentarza: 16.01.2026, 17:32Źródło komentarza: Rondo na skrzyżowaniu Orzeszkowej i Długosza jednym z elementów większej inwestycji Powiatu Nyskiego
Reklama
Reklama
Reklama