Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 11 stycznia 2026 04:10
Ważne!
Reklama

Bardzo niebezpieczna sytuacja na orliku. 48- letni agresor obezwładniony

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w czwartek, 13 listopada 2025 r., na boisku Orlik przy ul. Bohaterów Warszawy w Głuchołazach. Podczas treningu dzieci pojawił się agresywny mężczyzna wymachujący drewnianym kijem i krzyczący groźby w stronę uczestników zajęć. Dzięki szybkiej reakcji trenera, który prywatnie jest policjantem, sytuację udało się opanować jeszcze przed przyjazdem patrolu.
Bardzo niebezpieczna sytuacja na orliku. 48- letni agresor obezwładniony

Około godziny 18.30 na teren orlika wszedł 48-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego. Według relacji świadków był wyraźnie pobudzony, używał wulgaryzmów, groził dzieciom oraz osobom prowadzącym zajęcia, a także wymachiwał kijem w ich kierunku. Jego zachowanie wzbudziło duże zaniepokojenie zarówno uczestników treningu, jak i przechodniów.

Trener, który tego dnia prowadził zajęcia sportowe, natychmiast podjął interwencję. Wspólnie z pracownikiem obiektu obezwładnił mężczyznę, uniemożliwiając mu dalsze stwarzanie zagrożenia. Na miejsce szybko dotarł również patrol z Komisariatu Policji w Głuchołazach, który przejął agresora.

Jak informuje Policja, badanie wykazało, że 48-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do jednostki Policji, gdzie został zatrzymany do wytrzeźwienia. Po odzyskaniu trzeźwości ukarano go mandatem w wysokości 500 zł za zakłócanie porządku publicznego – zgodnie z art. 51 Kodeksu wykroczeń.

Na szczęście w całym zajściu nikt nie ucierpiał. Jak podkreślają funkcjonariusze, szybka i zdecydowana reakcja trenera-policjanta pozwoliła zapobiec eskalacji niebezpiecznego zachowania i zapewniła bezpieczeństwo dzieciom biorącym udział w treningu.

Więcej o autorze / autorach:
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ZytaTreść komentarza: I kto jest nominowany? Kto jest w komisji ?Data dodania komentarza: 9.01.2026, 16:30Źródło komentarza: Tryton Nyski: zgłoszenia zamknięte, gala coraz bliżejAutor komentarza: DarekTreść komentarza: Nóż z odłamywanym segmentowym ostrzem NIE JEST nożem introligatorskim.Data dodania komentarza: 5.01.2026, 14:47Źródło komentarza: Do czego służy nóż introligatorski?Autor komentarza: PolakTreść komentarza: Tak tak. Zawsze mają rezerwy.Data dodania komentarza: 7.07.2025, 19:01Źródło komentarza: Groźny niż genueński nadciąga nad Polskę. Szykuje się gwałtowne załamanie pogodyAutor komentarza: Stefek K.Treść komentarza: To dlatego koło basenu nie są respektowane znaki drogowe, kierowcy parkują sobie jak im się podoba a przejechać nie można (policja chyba się boi basenowiczów jak Księży) i wieczorami wyścigi po mieście szczególnie ul. Ujejskiego oraz Rynek i drift na rondach, parkingach. Ale Oni wolą złapać kogoś na hulajnodze bądź za kradzież bułki. Niestety taka jest postawa Policji czyli dzisiejszej instytucji do zarabiania pieniędzy, a potem zdziwieni że chętnych do Nich do pracy nie ma.Data dodania komentarza: 5.07.2025, 11:15Źródło komentarza: Święto Policji w Nysie – zmiany w organizacji ruchu i planowane atrakcjeAutor komentarza: MacTreść komentarza: Pan Palimąka to niech drogi po naprawia bo za IŁawą w stronę Łączek to dziura na dziurze.Data dodania komentarza: 17.06.2025, 20:54Źródło komentarza: Nowy skwer i pomnik jedności powstanie przy ul. RodziewiczównyAutor komentarza: Mieszkanie powiatuTreść komentarza: A kiedy nowa karetka dla Głuchołaz?Data dodania komentarza: 13.06.2025, 18:43Źródło komentarza: Nowa karetka dla Zespołów Ratownictwa Medycznego w Korfantowie
Reklama
Reklama