Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 czerwca 2026 10:47
Ważne!
Reklama

Zmiany w Krajowym Systemie e-Faktur od stycznia – jak bezpiecznie przygotować firmę?

Od stycznia przedsiębiorcy muszą przygotować się na kolejne zmiany wynikające z wdrożenia Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Nowe przepisy dotyczą niemal wszystkich firm wystawiających faktury i mają bezpośredni wpływ na sposób rozliczeń podatkowych.
Zmiany w Krajowym Systemie e-Faktur od stycznia – jak bezpiecznie przygotować firmę?

KSeF – co to oznacza dla przedsiębiorców?


Krajowy System e-Faktur wprowadza obowiązek wystawiania faktur ustrukturyzowanych za pośrednictwem centralnego systemu Ministerstwa
Finansów. W praktyce oznacza to:  

odejście od tradycyjnych faktur papierowych i PDF,

konieczność dostosowania programów księgowych do KSeF,

zmianę momentu uznania faktury za wystawioną i otrzymaną,

większą kontrolę poprawności dokumentów przez organy podatkowe.

Należy pamiętać, że faktura niewprowadzona do KSeF może zostać uznana za niewystawioną, co może skutkować błędami w rozliczeniach VAT oraz konsekwencjami finansowymi.


Jak przygotować firmę do KSeF?


Aby uniknąć problemów, warto już teraz:

✔ sprawdzić, czy używane oprogramowanie obsługuje KSeF
✔ uporządkować proces wystawiania faktur
✔ nadać odpowiednie uprawnienia w systemie
✔ skorzystać z pomocy doświadczonej kancelarii rachunkowej

Dlaczego warto zaufać profesjonalnej kancelarii rachunkowej?

Wdrożenie KSeF to nie tylko kwestia techniczna, ale również bezpieczeństwo podatkowe firmy. Profesjonalna obsługa księgowa pozwala
uniknąć błędów, kar i niepotrzebnego stresu. Kancelaria Rachunkowa Janik & Janik oferuje kompleksowe wsparcie w zakresie:

przygotowania firmy do KSeF,

bieżącej obsługi księgowej i podatkowej,

prawidłowych rozliczeń VAT,

doradztwa w zmieniających się przepisach.

Skontaktuj się z nami

Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoja firma jest właściwie przygotowana na zmiany związane z KSeF, zapraszamy do kontaktu.

Janik & Janik Kancelaria Rachunkowa Spółka komandytowa
Adres: ul. Sucharskiego 8/2, 48-300 Nysa
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 7:00 – 15:00
E-mail: [email protected]
Telefon: +48 77 433 08 68
Telefon komórkowy: +48 508 438 086

Więcej o autorze / autorach:
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Witek Treść komentarza: Pływający na skuterach najwyraźniej mylą jezioro z torem wyścigowym, a przepisy z sugestiami. Czekamy na moment, w którym policja wodna w końcu przypomni im, że nie są bezkarni. Nadto to, co wyprawiają skuterzyści na terenie Natura 2000, to czyste barbarzyństwo. Prawo jasno chroni ten obszar, a tymczasem mamy do czynienia z totalną samowolką i niszczeniem przyrody na oczach wszystkich. Gdzie są służby odpowiedzialne za ochronę środowiska?! Data dodania komentarza: 10.05.2026, 19:33 Źródło komentarza: Groźny wypadek na Jeziorze Nyskim. Skuter wodny uderzył w rower wodny Autor komentarza: SiwyONY Treść komentarza: Tak, stabilna praca szczególnie jak Cię będą sądzić za postrzelenie lub zabójstwo nielegalnie przekraczającego granicę imigranta. Przywołując słowa przysięgi "przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego" To stabilność będzie w pierdlu, bo będzie witk i opierunek, a HONORU to za grosz Politycy nie mają do munduru. Data dodania komentarza: 19.04.2026, 13:44 Źródło komentarza: Wojskowe targi pracy w Nysie. Tysiące odwiedzających i nowoczesny sprzęt Autor komentarza: Ilona Treść komentarza: U mnie to się sprawdziło głównie przy takich codziennych zakupach, kiedy nie chce mi się za bardzo analizować wszystkiego. Wpisuję hasło, dostaję kilka propozycji i po prostu wybieram. Może przy bardzo konkretnych, specjalistycznych rzeczach nadal będę szukać po swojemu, ale do większości rzeczy to rozwiązanie jest naprawdę wygodne. Data dodania komentarza: 30.03.2026, 14:49 Źródło komentarza: Von Halsky. AI od InPost zmieni zakupy online Autor komentarza: meskalina Treść komentarza: Przez jakiś czas to się uspokoiło, ale jak widać nie na długo 🤦‍♀️ Data dodania komentarza: 16.03.2026, 18:05 Źródło komentarza: 11 pożarów w jeden dzień. Pilny apel nyskich strażaków do mieszkańców Autor komentarza: erni Treść komentarza: A co z tym ulizanym lamusem z hali nysa? Data dodania komentarza: 3.03.2026, 14:24 Źródło komentarza: Artur Kamiński będzie doradzał Prezydentowi RP Autor komentarza: kierowczyni Treść komentarza: Nareszcie...serce sie kraje jak widzi sie malolatow jak zasuwaja na swoich hulajnogach,rowerach po glownych drogach bez kaskow na glowie. Gdzie rodzice? Data dodania komentarza: 28.02.2026, 07:52 Źródło komentarza: Już niebawem nowe zasady dla hulajnóg i rowerów
Reklama
Reklama
Reklama