Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 czerwca 2026 14:32
Ważne!
Reklama

Radni będą apelować o pozostawienie pociągu linii Nysa-Wrocław

Radni będą apelować o pozostawienie pociągu linii Nysa-Wrocław
Już jutro w nyskim magistracie odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Nysie. Tematem będzie planowana likwidacja połączenia Nysa-Wrocław. 

Wśród ograniczonego do minimum porządku obrad kluczowym punktem będzie "Podjęcie apelu w sprawie wyrażenia sprzeciwu przeciwko likwidacji bezpośredniego połączenia kolejowego relacji Nysa – Wrocław, jak również apelu do Rady Powiatu w Nysie o poparcie powyższego sprzeciwu wobec likwidacji ww. połączenia.

Już od 10 grudnia pociąg ma zniknąć z rozkładu. Decyzja została podjęta przez urząd marszałkowski województwa opolskiego i Polregio.
Po 8 latach funkcjonowania linia zostaje zlikwidowana. Oficjalne powody tej decyzji są mocno naciągane, a już kompletnie kuriozalnie brzmi argument o braku pieniędzy na zakup szynobusu o napędzie hybrydowym, który mógłby kursować na linii Nysa - Wrocław. Oczywiście o decyzji samorządu województwa opolskiego dowiedzieliśmy się z mediów. Do tego niestety przywykliśmy. Ufam, że samorząd województwa zachowa się jak samorząd CAŁEGO województwa i WSZYSTKICH jego mieszkańców i nie dopuści do likwidacji połączenia. Udowodnijcie, że rację mieli mieszkańcy Nysy, którzy 25 lat temu, ramię w ramię z innymi mieszkańcami naszego regionu walczyli o utrzymanie województwa opolskiego - mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

Decyzja wydaje się być tym bardziej kuriozalna, że patrząc na obłożenie pociągu, (nie tylko w weekendy ale i w dni powszednie) frekwencja jest znakomita.
- Właśnie siedzę w ostatnim szynobusie z Wrocławia do Nysy - 19.45. Szynobus pełny. Nie ma nawet jak przejść... Wszystkie miejsca siedzące i stojące zajęte. Pasażerowie żartują, że szynobus jest tak przepełniony, że nawet nie ruszymy... - pisała do nas w sobotę nasza Czytelniczka.

Zresztą, wystarczy spojrzeć na zdjęcie główne... Będziemy monitorować tę sprawę. Po sesji naszym gościem dnia w RADIO HOT Nysa będzie Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Witek Treść komentarza: Pływający na skuterach najwyraźniej mylą jezioro z torem wyścigowym, a przepisy z sugestiami. Czekamy na moment, w którym policja wodna w końcu przypomni im, że nie są bezkarni. Nadto to, co wyprawiają skuterzyści na terenie Natura 2000, to czyste barbarzyństwo. Prawo jasno chroni ten obszar, a tymczasem mamy do czynienia z totalną samowolką i niszczeniem przyrody na oczach wszystkich. Gdzie są służby odpowiedzialne za ochronę środowiska?! Data dodania komentarza: 10.05.2026, 19:33 Źródło komentarza: Groźny wypadek na Jeziorze Nyskim. Skuter wodny uderzył w rower wodny Autor komentarza: SiwyONY Treść komentarza: Tak, stabilna praca szczególnie jak Cię będą sądzić za postrzelenie lub zabójstwo nielegalnie przekraczającego granicę imigranta. Przywołując słowa przysięgi "przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego" To stabilność będzie w pierdlu, bo będzie witk i opierunek, a HONORU to za grosz Politycy nie mają do munduru. Data dodania komentarza: 19.04.2026, 13:44 Źródło komentarza: Wojskowe targi pracy w Nysie. Tysiące odwiedzających i nowoczesny sprzęt Autor komentarza: Ilona Treść komentarza: U mnie to się sprawdziło głównie przy takich codziennych zakupach, kiedy nie chce mi się za bardzo analizować wszystkiego. Wpisuję hasło, dostaję kilka propozycji i po prostu wybieram. Może przy bardzo konkretnych, specjalistycznych rzeczach nadal będę szukać po swojemu, ale do większości rzeczy to rozwiązanie jest naprawdę wygodne. Data dodania komentarza: 30.03.2026, 14:49 Źródło komentarza: Von Halsky. AI od InPost zmieni zakupy online Autor komentarza: meskalina Treść komentarza: Przez jakiś czas to się uspokoiło, ale jak widać nie na długo 🤦‍♀️ Data dodania komentarza: 16.03.2026, 18:05 Źródło komentarza: 11 pożarów w jeden dzień. Pilny apel nyskich strażaków do mieszkańców Autor komentarza: erni Treść komentarza: A co z tym ulizanym lamusem z hali nysa? Data dodania komentarza: 3.03.2026, 14:24 Źródło komentarza: Artur Kamiński będzie doradzał Prezydentowi RP Autor komentarza: kierowczyni Treść komentarza: Nareszcie...serce sie kraje jak widzi sie malolatow jak zasuwaja na swoich hulajnogach,rowerach po glownych drogach bez kaskow na glowie. Gdzie rodzice? Data dodania komentarza: 28.02.2026, 07:52 Źródło komentarza: Już niebawem nowe zasady dla hulajnóg i rowerów
Reklama
Reklama
Reklama