Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 sierpnia 2026 14:29
Ważne!
Reklama

Groźny wypadek na ul. Bema w Nysie

Groźny wypadek na ul. Bema w Nysie

24-letni mężczyzna, kierujący citroenem potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych 68-letniego mężczyznę. Poszkodowany z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. 

Wczoraj, 4 grudnia, po godzinie 22.30, na ulicy Bema w Nysie doszło do groźnego zdarzenia drogowego.
- Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Nysie, 24-letni kierujący osobowym citroenem nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych. W wyniku tego doszło do potrącenia 68-letniego mężczyzny. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano patrole policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu, a następnie przekazali go Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Z uwagi na uszkodzenia pojazdu funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny. Ponadto kierowca stracił swoje prawo jazdy - mówi st. sierż. Janina Kędzierska, Oficer Prasowy KPP w Nysie.
Policjanci po raz kolejny przypominają, jak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych. Zarówno piesi, jak i kierujący powinni stosować się do zasad ruchu drogowego oraz zasady ograniczonego zaufania. Do kierowców: - Zwolnij w rejonie przejść dla pieszych – pieszy ma pierwszeństwo, gdy wchodzi na pasy. - Bądź czujny – szczególnie w nocy i przy ograniczonej widoczności. - Unikaj rozpraszaczy, takich jak telefon, i zawsze patrz na drogę. Do pieszych: - Upewnij się, że kierowca Cię widzi i zwalnia, zanim wejdziesz na przejście. - Unikaj nagłego wchodzenia na jezdnię – zatrzymaj się i rozejrzyj. - Dbaj o swoją widoczność – w nocy noś odblaski, szczególnie poza terenem zabudowanym. Foto: Policja Nysa

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Egon Treść komentarza: Jakie rondo Bartosza kurka kto o tym zdecydował debilizm masakra Data dodania komentarza: 13.08.2026, 05:15 Źródło komentarza: Rondo Bartosza Kurka będzie gotowe za kilka tygodni Autor komentarza: A Treść komentarza: A może zamiast narzekać że jest za dużo samochodów po prostu ograniczyć dojazdy do Centrum. Przyzwyczajamy się że wszędzie samochodem, a nie dość że miejsc parkingowych jest mało to niektórzy kierowcy na siłę chcą jak najbliżej sklepu, czy innej działalności. Wystarczy spacer przez Centrum aby zobaczyć że większość miejsc zajmują sprzedawcy z okolicznych sklepów i dojeżdżający do pracy (1 osoba - 1 samochód). Dlatego nie ma miejsca na parkingach dla tych co muszą dowieźć np osobę starszą czy chorą do lekarza. Data dodania komentarza: 6.08.2026, 07:39 Źródło komentarza: Zapłaciłeś za parking, a i tak dostałeś karę? Wyrok NSA daje kierowcom nową broń Autor komentarza: ramzes Treść komentarza: wypadałoby na następne sesji rady miasta podnieśc pod dyskusję że jest coraz miejsc do parkowania a coraz więcej samochodów. Może juz czas najwyższy zastanowić się nad parkingami a może i piętrowym miejsce na pewno by się znalało a nie stanie za rogiem ciecia parkingowego i szukanie lisa jak było w moim przypadku gdzie 10 min po czasie już mi drukował bilecik karny, lekarz też się spóźnia na wizyte i kolejki się przeciągają. Dobrze mi ten mamdatowy anulowali w ich siedzibie lecz warto czasami być człowiekiem Data dodania komentarza: 30.07.2026, 18:55 Źródło komentarza: Zapłaciłeś za parking, a i tak dostałeś karę? Wyrok NSA daje kierowcom nową broń Autor komentarza: Sandacz Treść komentarza: Rudy pewnie zły, że pogoda kiepska. Mniej kasy za parkingi? Data dodania komentarza: 4.07.2026, 09:30 Źródło komentarza: Rusza największa impreza florystyczna w południowej Polsce! Lato Kwiatów już od piątku w Otmuchowie! Autor komentarza: JD Treść komentarza: Niestety czar prysł! C-Bool od jakiegoś czasu gra tego samego seta i jak dla mnie przynudza już. Z całym szacunkiem ale powinien stworzyć w końcu cos zupełnie nowego, pozdrawiam Data dodania komentarza: 23.06.2026, 16:04 Źródło komentarza: Znamy muzyczne gwiazdy Festiwalu Ognia i Wody. W sprzedaży są już bilety Autor komentarza: Witek Treść komentarza: Pływający na skuterach najwyraźniej mylą jezioro z torem wyścigowym, a przepisy z sugestiami. Czekamy na moment, w którym policja wodna w końcu przypomni im, że nie są bezkarni. Nadto to, co wyprawiają skuterzyści na terenie Natura 2000, to czyste barbarzyństwo. Prawo jasno chroni ten obszar, a tymczasem mamy do czynienia z totalną samowolką i niszczeniem przyrody na oczach wszystkich. Gdzie są służby odpowiedzialne za ochronę środowiska?! Data dodania komentarza: 10.05.2026, 19:33 Źródło komentarza: Groźny wypadek na Jeziorze Nyskim. Skuter wodny uderzył w rower wodny
Reklama
Reklama
Reklama