Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 13 maja 2026 06:36
Ważne!
Reklama

Współpraca dla dobra mieszkańców – podpisanie umów pożytku publicznego w Gminie Otmuchów

Gmina Otmuchów kolejny raz stawia na aktywną współpracę z organizacjami pozarządowymi. Burmistrz Damian Nowakowski podpisał umowy pożytku publicznego, które pozwolą lokalnym stowarzyszeniom realizować ważne projekty dla mieszkańców. Dzięki temu w najbliższych miesiącach w gminie odbędzie się szereg inicjatyw związanych ze sportem, edukacją, pomocą społeczną i promocją zdrowego stylu życia.
Współpraca dla dobra mieszkańców – podpisanie umów pożytku publicznego w Gminie Otmuchów

Organizacje wspierające lokalną społeczność

W gronie beneficjentów znalazły się organizacje od lat zaangażowane w działalność na rzecz mieszkańców:

  • Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża – Oddział Rejonowy w Otmuchowie
  • Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta
  • Jacht Klub "OPTY"
  • Uczniowski Klub Sportowy "Spartakus"
  • Międzyzakładowy Ludowy Klub Sportowy "Czarni"
  • Międzyszkolny Klub Sportowy w Otmuchowie
  • Gminne Zrzeszenie "Ludowe Zespoły Sportowe"

Każda z tych organizacji ma ogromne znaczenie dla społeczności Otmuchowa – od wspierania osób potrzebujących, przez rozwój sportu wśród dzieci i młodzieży, aż po promowanie aktywnego stylu życia.

Inwestycja w lokalne inicjatywy

Podpisanie umów to nie tylko formalność, ale przede wszystkim realne wsparcie dla organizacji działających na rzecz mieszkańców. Środki, które trafią do beneficjentów, pozwolą na organizację zawodów sportowych, szkoleń, wydarzeń edukacyjnych oraz działań wspierających osoby w trudnej sytuacji życiowej.

Współpraca samorządu z organizacjami pozarządowymi to klucz do budowania aktywnej i zintegrowanej społeczności. Dzięki temu możemy wspólnie realizować ważne inicjatywy, które wpływają na jakość życia mieszkańców naszej gminy – podkreśla burmistrz Damian Nowakowski.

Foto: Gmina Otmuchów 

 

Więcej o autorze / autorach:
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WitekTreść komentarza: Pływający na skuterach najwyraźniej mylą jezioro z torem wyścigowym, a przepisy z sugestiami. Czekamy na moment, w którym policja wodna w końcu przypomni im, że nie są bezkarni. Nadto to, co wyprawiają skuterzyści na terenie Natura 2000, to czyste barbarzyństwo. Prawo jasno chroni ten obszar, a tymczasem mamy do czynienia z totalną samowolką i niszczeniem przyrody na oczach wszystkich. Gdzie są służby odpowiedzialne za ochronę środowiska?!Data dodania komentarza: 10.05.2026, 19:33Źródło komentarza: Groźny wypadek na Jeziorze Nyskim. Skuter wodny uderzył w rower wodnyAutor komentarza: SiwyONYTreść komentarza: Tak, stabilna praca szczególnie jak Cię będą sądzić za postrzelenie lub zabójstwo nielegalnie przekraczającego granicę imigranta. Przywołując słowa przysięgi "przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego" To stabilność będzie w pierdlu, bo będzie witk i opierunek, a HONORU to za grosz Politycy nie mają do munduru.Data dodania komentarza: 19.04.2026, 13:44Źródło komentarza: Wojskowe targi pracy w Nysie. Tysiące odwiedzających i nowoczesny sprzętAutor komentarza: IlonaTreść komentarza: U mnie to się sprawdziło głównie przy takich codziennych zakupach, kiedy nie chce mi się za bardzo analizować wszystkiego. Wpisuję hasło, dostaję kilka propozycji i po prostu wybieram. Może przy bardzo konkretnych, specjalistycznych rzeczach nadal będę szukać po swojemu, ale do większości rzeczy to rozwiązanie jest naprawdę wygodne.Data dodania komentarza: 30.03.2026, 14:49Źródło komentarza: Von Halsky. AI od InPost zmieni zakupy onlineAutor komentarza: meskalinaTreść komentarza: Przez jakiś czas to się uspokoiło, ale jak widać nie na długo 🤦‍♀️Data dodania komentarza: 16.03.2026, 18:05Źródło komentarza: 11 pożarów w jeden dzień. Pilny apel nyskich strażaków do mieszkańcówAutor komentarza: erniTreść komentarza: A co z tym ulizanym lamusem z hali nysa?Data dodania komentarza: 3.03.2026, 14:24Źródło komentarza: Artur Kamiński będzie doradzał Prezydentowi RPAutor komentarza: kierowczyniTreść komentarza: Nareszcie...serce sie kraje jak widzi sie malolatow jak zasuwaja na swoich hulajnogach,rowerach po glownych drogach bez kaskow na glowie. Gdzie rodzice?Data dodania komentarza: 28.02.2026, 07:52Źródło komentarza: Już niebawem nowe zasady dla hulajnóg i rowerów
Reklama
Reklama
Reklama