Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 17 czerwca 2025 08:10
Ważne!
Reklama

Za reklamę zapłacisz 2 razy?

9 sierpnia ciekawie zapowiada się spotkanie w nyskim magistracie. Gorzkie słowa mogą paść o obie strony. Wszystkiemu winna tzw. krajobrazówka. O co chodzi? Przeczytajcie poniżej.

Od kilku miesięcy na terenie gminy obowiązuje tzw. kodeks krajobrazowy, który mówiąc najprościej reguluje zasady sytuowania reklam i porządkuje nadmierny chaos informacyjny w przestrzeni publicznej. O ile przedsiębiorcy mają okres przejściowy dla istniejących nośników (od roku do 5 lat w zależności od rodzaju reklamy), problem pojawia się w sytuacji gdy chcemy umieścić nową reklamę. W takim wypadku musi ona spełniać kryteria przyjęte przez nyskich radnych. Uchwała krajobrazowa szczegółowo odnosi się do typów nośników, jakie można stosować, ich rozmiarów i materiałów, z jakich mogą być wykonane. I tu pojawia się problem. Nie każdy zapracowany przedsiębiorca zapoznał się ze szczegółami nowych regulacji, ufając jednocześnie profesjonalizmowi lokalnych agencji reklamowych. Efekt? Wielu z nich na nowo musi wydać nie małe pieniądze - gdy okazuje się, że nowy nośnik nie spełnia kryteriów krajobrazówki. Mało tego, firmom grozi za to dodatkowa kara finansowa, sięgająca nawet kilku tysięcy złotych.

Agencje reklamowe tłumaczą swoim klientom, że nie wiedziały o wprowadzonych przepisach. Tylko, czy oby na pewno? Wiele z nich na skutek porządkowania reklam w mieście straciło spory dochód. Mowa o zlikwidowaniu na przestrzeni ostatnich 2 lat kilkudziesięciu banerów, jak się okazuje, w większości przypadków postawionych nielegalnie w różnych częściach miasta. Otwarte spotkanie dla agencji reklamowych zaplanowane na najbliższy czwartek ma wyjaśnić wszelkie wątpliwości w sprawie regulacji prawnych. Przedsiębiorcom podpowiadamy, zamawiając reklamę warto postarać się o zapis w zleceniu, że dana agencja ma zaopiniować projekt reklamy u architekta miejskiego. O darmową opinię mogą wystąpić bezpośrednio również sami zainteresowani. Jeśli zamawiacie reklamę przez internet, koniecznie zapoznajcie się wcześniej z przepisami, by niepotrzebnie nie przepłacać.
{loadposition pos1} 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Mieszkanie powiatuTreść komentarza: A kiedy nowa karetka dla Głuchołaz?Data dodania komentarza: 13.06.2025, 18:43Źródło komentarza: Nowa karetka dla Zespołów Ratownictwa Medycznego w KorfantowieAutor komentarza: ZłaTreść komentarza: Ta 8 lat 😂 Polskie sądy 🤦 1,5roku w zawieszeniu na trzy lata .Data dodania komentarza: 11.06.2025, 16:37Źródło komentarza: Tragiczny wypadek na Alei Wojska Polskiego. Nie żyje mężczyznaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: xD ten to się nadaje do agitek pro-trzaskowskich jedynieData dodania komentarza: 3.06.2025, 17:20Źródło komentarza: Daniel Palimąka odznaczony za zasługi dla samorządu terytorialnegoAutor komentarza: GosiaTreść komentarza: Mam bardzo wrażliwą skórę i w moim przypadku lepszym rozwiązaniem okazała się metoda shr in motion w depilconcept. Zero dyskomfortu podczas zabiegów.Data dodania komentarza: 26.05.2025, 19:27Źródło komentarza: Depilacja laserowa – czy warto? Fakty i mity, które musisz znać!Autor komentarza: UfoTreść komentarza: Fajnie. Bezpieczniej.Data dodania komentarza: 16.05.2025, 22:33Źródło komentarza: Nowy posterunek nad Jeziorem Nyskim. Policjanci wodni gotowi na sezonAutor komentarza: TurystaTreść komentarza: A Muzeum w Nysie odwiedziło w ciągu roku Aż 5000 turystów :) czyli 12 dziennieData dodania komentarza: 16.05.2025, 16:49Źródło komentarza: Gotyk, renesans i tajemnice średniowiecznej Nysy – spacer z przewodnikiem już 23 maja
Reklama
Reklama