Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 16 września 2025 00:35
Ważne!
Reklama

Powiat Nyski wspiera paraolimpijczyków

Powiat Nyski wspiera paraolimpijczyków
Powiat Nyski będzie mieć swoich przedstawicieli podczas rozpoczynających się niebawem Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio.



W ubiegłym tygodniu Damian Nowakowski, wicestarosta nyski i Joanna Burska - członek zarządu powiatu nyskiego spotkali się z Barbarą Bieganowską-Zając, wybitną polską, biegaczką paraolimpijką tuż przed jej wyjazdem na czwarte w karierze Igrzyska Paraolimpijskie.
-Zarząd Powiatu pogratulował jej osiągnięć sportowych oraz życzył dalszych sukcesów zawodowych i prywatnych, a także zapowiedział wsparcie dla biegaczki, która jest przecież dumą naszego powiatu - informuje Starostwo Powiatowe w Nysie.

Barbara Bieganowska-Zając jest trzykrotną mistrzynią paraolimpijską. Specjalizuje się w biegach na średnich i długich dystansach. Jest także multimedalistką paralekkoatletycznych mistrzostw świata, oraz mistrzostw Europy.

Na co dzień trenuje w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie pod okiem trenera Mariusza Żabińskiego. Nasza biegaczka wystatuje już 3 września.

Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio rozpoczynają się 24 sierpnia.

Foto: Powiat Nyski 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PolakTreść komentarza: Tak tak. Zawsze mają rezerwy.Data dodania komentarza: 7.07.2025, 19:01Źródło komentarza: Groźny niż genueński nadciąga nad Polskę. Szykuje się gwałtowne załamanie pogodyAutor komentarza: Stefek K.Treść komentarza: To dlatego koło basenu nie są respektowane znaki drogowe, kierowcy parkują sobie jak im się podoba a przejechać nie można (policja chyba się boi basenowiczów jak Księży) i wieczorami wyścigi po mieście szczególnie ul. Ujejskiego oraz Rynek i drift na rondach, parkingach. Ale Oni wolą złapać kogoś na hulajnodze bądź za kradzież bułki. Niestety taka jest postawa Policji czyli dzisiejszej instytucji do zarabiania pieniędzy, a potem zdziwieni że chętnych do Nich do pracy nie ma.Data dodania komentarza: 5.07.2025, 11:15Źródło komentarza: Święto Policji w Nysie – zmiany w organizacji ruchu i planowane atrakcjeAutor komentarza: MacTreść komentarza: Pan Palimąka to niech drogi po naprawia bo za IŁawą w stronę Łączek to dziura na dziurze.Data dodania komentarza: 17.06.2025, 20:54Źródło komentarza: Nowy skwer i pomnik jedności powstanie przy ul. RodziewiczównyAutor komentarza: Mieszkanie powiatuTreść komentarza: A kiedy nowa karetka dla Głuchołaz?Data dodania komentarza: 13.06.2025, 18:43Źródło komentarza: Nowa karetka dla Zespołów Ratownictwa Medycznego w KorfantowieAutor komentarza: ZłaTreść komentarza: Ta 8 lat 😂 Polskie sądy 🤦 1,5roku w zawieszeniu na trzy lata .Data dodania komentarza: 11.06.2025, 16:37Źródło komentarza: Tragiczny wypadek na Alei Wojska Polskiego. Nie żyje mężczyznaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: xD ten to się nadaje do agitek pro-trzaskowskich jedynieData dodania komentarza: 3.06.2025, 17:20Źródło komentarza: Daniel Palimąka odznaczony za zasługi dla samorządu terytorialnego
Reklama
Reklama