Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 30 marca 2026 02:38
Ważne!
Reklama

Zarząd Powiatu w Nysie zakupił dwa nowe busy do przewozu osób niepełnosprawnych

Zarząd Powiatu w Nysie zakupił dwa nowe busy do przewozu osób niepełnosprawnych
Dziś, w imieniu Zarządu Powiatu, Maciej Krzysik - członek zarządu Powiatu Nyskiego z dyrektorem Opolskiego Oddziału PFRON Łukaszem Żmudą przekazali dwa samochody do przewozu osób niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.
- Samochody zostały przekazane do Zespołu Placówek Specjalnych w Nysie oraz Domu Pomocy Społecznej w Korfantowie. Dofinansowanie do zakupu samochodów ze środków PFRON wyniosło 270 000 zł. Pozostała część kosztów została pokryta ze środków Powiatu Nyskiego w wysokości 173 292,00 zł. Samochody są w pełni przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Nowe odpowiednio dostosowane samochody na co dzień służyć będą zarówno mieszkańcom DPS, jak i wychowankom ZPS w Nysie do codziennych potrzeb, różnego rodzaju wyjazdów min.: do przychodni, szpitali, do wyjazdów na spotkania integracyjne, wycieczki - informuje Starostwo Powiatowe w Nysie. 

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: meskalinaTreść komentarza: Przez jakiś czas to się uspokoiło, ale jak widać nie na długo 🤦‍♀️Data dodania komentarza: 16.03.2026, 18:05Źródło komentarza: 11 pożarów w jeden dzień. Pilny apel nyskich strażaków do mieszkańcówAutor komentarza: erniTreść komentarza: A co z tym ulizanym lamusem z hali nysa?Data dodania komentarza: 3.03.2026, 14:24Źródło komentarza: Artur Kamiński będzie doradzał Prezydentowi RPAutor komentarza: kierowczyniTreść komentarza: Nareszcie...serce sie kraje jak widzi sie malolatow jak zasuwaja na swoich hulajnogach,rowerach po glownych drogach bez kaskow na glowie. Gdzie rodzice?Data dodania komentarza: 28.02.2026, 07:52Źródło komentarza: Już niebawem nowe zasady dla hulajnóg i rowerówAutor komentarza: jjTreść komentarza: Znam tego nauczyciela osobiście i do moich ulubionych nie należy. Niemniej jednak, zanim si e opublikuje taki artykuł tak małym mieście jak Nysa, trzeba się zastanowić, czy warto komuś niszczyć życie. Plus należy sobie zadać pytanie, czy ja sam jestem bez grzechu. W obliczu skandali towarzyskich wstrząsających miastem, na razie w kuluarach, ten artykuł to szafowanie czyimś imieniem i tyle.Data dodania komentarza: 18.02.2026, 20:01Źródło komentarza: Nauczyciel z Nysy z zarzutem przestępstwa na tle seksualnym wobec 17-letniej uczennicyAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Znowu straszenie poborem...Data dodania komentarza: 19.01.2026, 17:53Źródło komentarza: Obowiązkowy pobór do wojska. Wiemy kiedy i kogo wezwie armiaAutor komentarza: ToooomekTreść komentarza: W końcu będzie rondo. Tam na STOP to się mało który zatrzymywał.Data dodania komentarza: 16.01.2026, 17:32Źródło komentarza: Rondo na skrzyżowaniu Orzeszkowej i Długosza jednym z elementów większej inwestycji Powiatu Nyskiego
Reklama
Reklama
Reklama